İtalya Büyükelçiliği Ankara

iiiİtalya Devletinin temsil edilmesi, Türkiye Cumhuriyeti ile ilişkilerin yürütülmesi, İtalyan vatandaşlarının vatandaşlık hizmetlerini alması gibi görevleri bulunan İtalya Ankara Büyükelçiliği aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize işlemlerinde de yetkili olan bir kuruluştur. İtalya Büyükelçiliği; Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili siyasi, ekonomik, ticari, askeri, dostluk ilişkilerinin kurulması, ilerletilmesi gibi konularda yetkili olan tek kurumdur. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde  yaşayan, ikamet eden veya turistik amaçlı olarak gelen İtalyan vatandaşlarının  vatandaşlık hizmetlerini almasını sağlayan, vatandaşlarının haklarını koruyan,  pasaport işlemlerinin, evlilik, ölüm işlemlerinin yürütülmesini sağlaya Büyükelçilik Atatürk Bulvarı Remzi Oğuz Arık Mah. No: 118, 06680 Kavaklıdere – Çankaya / ANKARA adresinde hizmet veriyor. İtalya ve Türkiye Cumhuriyeti  resmi tatil günleri, hafta sonları haricindeki çalışma günlerinde hizmet veriyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İtalya’ya seyahat edecekleri zaman vize konusunda tek yetkili kurum olarak hizmet veriyor. Vize işlemleri konusunda vize acentelerini yetkilendirebilen Büyükelçilik yetki alanında yer alan illerde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize veren, İtalyan vatandaşlarının haklarını koruyan kurumdur.

https://italyavizesi.gen.tr/italya-baskonsoloslugu-istanbul

İtalya Başkonsolosluğu İstanbul

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Türkiye’de ikamet eden üçüncü ülke vatandaşlarının vize başvurularını kabul eden, değerlendirerek sonuçlandıran kuruluş olan İtalya İstanbul Başkonsolosluğu aynı zamanda İtalya Devleti ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki ikili ilişkilerin yürütülmesinde, geliştirilmesinde yetkili olup İtalya devletini temsil etme yetkisine de sahiptir. Boğazkesen Cad. Tomtom Kaptan Sk. No: 5, 34433, Tophane, Beyoğlu / İstanbul adresinde hizmet veren Başkonsolosluk, Fahri Konsoloslukların üst makamı olarak hizmet vermektedir.

Askeri, ekonomik, siyasi, kültürel ve diğer konularda ilişkilerin geliştirilmesi ve iş birliği yapılması ile ilgili olarak yetkili olan İtalya İstanbul Başkonsolosluğu aynı zamanda İtalyan vatandaşların vatandaşlık haklarının korunması ve vatandaşlık hizmetlerinin alınmasında da tek yetkili mercidir. Vize almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize evrakları ile başvurduğu, vize konularında yardım aldığı Başkonsolosluk İtalya ve Türkiye Cumhuriyeti resmi tatil günlerinde hafta sonlarında çalışmamaktadır. Vize işlemleri için pazartesi ve Perşembe günleri 08:30 – 13:00, 13:30 – 16:30 saatleri arasında hizmet veren Başkonsolosluk Cuma günler ise 08:30 – 14:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

https://italyavizesi.gen.tr/italya-konsoloslugu-izmir

İtalya Konsolosluğu İzmir

Yetki alanında bulunan  Isparta, Karaman, Kayseri, İzmir, Aksaray, Adana, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Niğde, Uşak, Kütahya,  Antalya, Aydın, Balıkesir, Burdur, Denizli ve Nevşehir illerinde ikamet eden Türk vatandaşları ve Bu illerde yaşayan İtalyan vatandaşlarına hizmet veren İtalya İzmir Konsolosluğu vize başvuruları kabul etmektedir. Vize başvurularını kabul etme, değerlendirme ve yetkilendirme yetkisi bulunan konsolosluk aynı zamanda İtalya hükümetini temsil etme, ticari, kültürel, turistik, siyasi ve ekonomik konularda ikili ilişkileri geliştirme, iş birliği yapma yetkisine de sahiptir. İtalyan vatandaşlar için vatandaşlık hizmetleri sunan İtalya İzmir Konsolosluğu, evlenme, ölüm, evrak tasdik, evrak temin etme gibi hizmetler veriyor. Cumhuriyet Meydani Cumhuriyet Apt. 12/3 Alsancak / İzmir adresinde hizmet veren konsolosluk diğer konsolosluklar gibi İtalya ve Türkiye Cumhuriyeti resmi tatilleri ve hafta sonu tatillerinde hizmet vermemektedir. Çarşamba günleri 14.00 – 16.00 saatleri arasında, Salı ve Perşembe günlerinde ise 14.00 – 15.00 saatleri arasında vize hizmeti veren konsolosluk pazartesi ve Cuma günleri vize hizmeti yerine konsolosluk hizmetleri vermektedir.

https://italyavizesi.gen.tr/italya-fahri-konsoloslugu-antalya

İtalya Fahri Konsolosluğu Antalya

Antalya sınırları içinde yaşayan, ikamet eden İtalyan vatandaşlarına vatandaşlık hizmetleri veren İtalya Antalya fahri Konsolosluğu vize verme yetkisine sahip değildir. Vize başvuru kabul etmeyen İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu, İstanbul Başkonsolosluğuna bağlı olarak hizmet vermektedir. Antalya’da yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile üçüncü ülke vatandaşları vize başvurularını İzmir İtalya Konsolosluğuna yağabilirler. İtalyan vatandaşlarının haklarını korumak, vatandaşlık hizmetlerini almalarını sağlamak amacı ile hizmet veren Fahri Konsolosluk evlenme, evrak tasdik ve tescil işlemleri, ölüm, boşanma, doğum, İtalyan vatandaşlarının pasaport işlemleri gibi konularda vatandaşlarına hizmet vermektedir. Eski Lara Yolu, 1513 Sokak No:11/1 Şirinyalı / Antalya adresinde hizmet veren Fahri Konsolosluk Türkiye Cumhuriyeti ve İtalya Devleti resmi tatil günlerinde çalışmamaktadır. Hafta için 10.00 – 17.00 saatleri arasında hizmet veren Fahri Konsolosluk Türkiye’de ikamet eden İtalya vatandaşlarının pasaport ve ikamet konularında ihtiyaç duydukları hizmetleri yerine getirmek ile sorumludur. Vize başvurusu kabul etmeyen, vize konularında yetkili olmadığı için sizlere yardımcı olamayan Fahri Konsolosluk sadece vatandaşlık hizmetleri ve temsil yetkisine ile hizmet vermektedir

https://italyavizesi.gen.tr/italya-fahri-konsoloslugu-bursa-hakkinda

İtalya Fahri Konsolosluğu Bursa Hakkında

Bursa’da yaşayan İtalyan vatandaşlarının vatandaşlık hizmetlerini alması, pasaport yenileme, kimlik yenileme gibi hizmetler vermekle sorumlu olan İtalya Bursa Fahri Konsolosluğu vize verme yetkisine sahip değildir. Vize başvurusunda bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye’de ikamet eden üççün ülke vatandaşları İstanbul Başkonsolosluğu veya yetkili vize acentelerine vize başvurusunda bulunabilirler. Kültürel ve ticari konularda temsil yetkisi bulunan Fahri konsolosluk Oğulu Caddesi, Başaran Sokak, Diniz 2 Apartmanı, No: 2 / 1 BURSA adresinde İtalyan vatandaşlarına hizmet veriyor. Hafta için 09.00 – 17.00 saatleri arasında hizmet veren Fahri Konsolosluk İtalya Devleti resmi tatil günlerinde, Türkiye Cumhuriyeti resmi tatil günlerinde ve hafta sonlarında hizmet vermemektedir. Pasaport ve kimlik yenilemek isteyen İtalyan vatandaşlara hizmet veren Fahri Konsolosluk başvuru formu, biometrik fotoğraf,  18 yaşından küçükler için muvafakat name getirilmesi halinde kısa süre de yenileme işlemlerinin tamamlanmasını sağlıyor. Ticari işlemlerin hızlı ve başarılı bir şekilde ilerlemesini sağlamakla sorumlu olan fahri konsolosluk Bursa ve çevresinde yaşayan İtalyan vatandaşlarının vatandaşlık hizmetleri almasından da sorumludur.

https://italyavizesi.gen.tr/italya-fahri-konsoloslugu-gaziantep

İtalya Fahri Konsolosluğu Gaziantep

Yetki alanı içinde yer alan Gaziantep, Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Kilis, Mardin, Şanlıurfa, Siirt, Şırnak illerinde ikamet eden İtalyan vatandaşlarının vatandaşlık hizmetlerini almasını sağlayan ve bu illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını kabul eden İtalya Gaziantep Fahri Konsolosluğu, İtalya Devleti’ni temsil etmekle görevlidir. Türkiye Cumhuriyeti ile İtalya Devleti arasındaki ekonomik, ticari, kültürel ilişkilerin geliştirilmesi ve iş birliklerinin yapılarak ticari faaliyetlerin daha hızlı bir şekilde yürütülmesinden sorumlu olan İtalya Gaziantep Fahri Konsolosluğu aynı zamanda vize başvurularını da kabul etmektedir. Ankara Büyükelçiliğine bağlı olarak hizmet veren konsolosluk İtalyan vatandaşlarının pasaport yenileme işlemleri, vatandaşlık işlemleri, evlilik, doğum, ölüm, acil vize çıkarılması gibi konularda da hizmet veriyor.  Türkiye Cumhuriyeti resmi tatil günleri, İtalya Devleti resmi tatil günleri ve hafta sonu tatilleri dışında kalan günlerde hizmet veren Fahri Konsolosluk, Gazi Muhtar Paşa Bulvarı, Kalyon İş Merkezi Kat: 5 / 36 / GAZİANTEP adresinde hafta içi çalışma günlerinde saat 09:00 – 17:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

https://italyavizesi.gen.tr/italya-fahri-konsoloslugu-iskenderun

İtalya Fahri Konsolosluğu İskenderun

Hatay ve çevresinde yer alan illerde yaşayan İtalya vatandaşlarına vatandaşlık hizmetleri vermek, İtalya hükümetini temsil etmek, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yanı sıra üçüncü ülke vatandaşlarına vize hizmetleri vermekle yetkili olan İtalya İskenderun Fahri Konsolosluğu bu bölge de ikamet eden İtalya vatandaşlarının haklarının korunmasından da sorumludur. Vize başvurularını kabul eden konsolosluk vize vermekle yükümlü olmadığı gibi sadece evraklarınızın İstanbul Başkonsolosluğuna hızlı bir şekilde ulaştırılması görevini görürler. İtalyan vatandaşlarının pasaport yenileme işlemlerini, vize işlemlerini, nüfus cüzdanı, doğum, evlilik, ölüm, ikamet gibi vatandaşlık hizmetlerini almasını sağlayan Fahri Konsolosluk İtalya Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti resmi tatil günleri ve hafta sonu tatil günleri dışında kalan çalışma günlerinde hizmet vermektedir. Atatürk Bulvarı, 40. Sokak Ünsal İş Hanı Kat:3, Daire:2 P.K:31200 / İSKENDERUN adresinde hizmet veren İtalya İskenderun Fahri Konsolosluğu çalışma günleri olan hafta pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma günlerinde saat 09:00 – 17:00 saatlerinde sizlere hizmet vermektedir. Vize işlemleri için pazartesi, Salı, Perşembe ve Cuma günleri hizmet veren Fahri Konsolosluk Çarşamba günleri vize işlemleri konusunda hizmet vermemektedir.

https://italyavizesi.gen.tr/italya-nevsehir-fahri-muavin-konsoloslugu

İtalya Nevşehir Fahri Muavin Konsolosluğu

İtalya Hükümeti tarafından Konsolosluk açılması gerekli görülmeyen ve Konsolosluk açılması için gerekli şartları sağlamayan şehirlerde açılan Muavin Konsolosluk Nevşehir bölgesinde ticari faaliyetlerin daha hızlı bir şekilde yürütülmesinde ve Nevşehir bölgesinde yaşayan, kamet eden İtalya vatandaşlarının vatandaşlık hizmetlerini daha kolay bir şekilde almasında görevlidir. İtalya Nevşehir Fahri Muavin Konsolosluğu, İtalya ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki ikili ilişkilerin yürütülmesi ve geliştirilmesinden sorumludur. İtalya Devleti vatandaşlarının pasaport işlemlerinin yapılması, pasaport yenileme, evrak tasdik ve tescil işlemlerinin yapılması, evlilik işlemlerinin yapılması, vatandaşlık evraklarının verilmesi gibi hizmetler vermekle yükümlü olan İtalya Nevşehir Fahri Muavin Konsolosluğu vize başvuruları kabul etmemektedir. Ankara Büyükelçiliğine bağlı olarak hizmet veren İtalya Nevşehir Muavin Fahri Konsolosluğu, İtalya Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti resmi tatil günlerinde, bayramlarda ve hafta sonu tatillerinde hizmet vermemektedir. İstiklal Caddesi, No: 47, 50400 Ürgüp / NEVŞEHİR adresinde yer alan Muavin Fahri konsolosluk hafta içi çalışma günlerinde, Çarşamba günleri hariç olmak üzere saat 09:00 – 17:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Menü
Acil Vize