Konsolosluk resmi sitesi değildir.  İtalya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi:www.consistanbul.esteri.it’dir.İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

 

İtalya Vize Ücreti

İtalya’ya seyahat etmek ve vize türlerinden birine başvurmak istediğinizde başvuru evraklarınızın arasında olması zorunlu olan vize ücretini yatırdığınız gösteren dekontlar olmadan vizeniz olumlu sonuçlanmaz.

 

Her ülke gibi İtalya’da vize talebinde bulunanlardan vize ücretlerini yatırmasını istiyor. İtalya vize ücreti yaş ve vize türüne göre değişiklik göstermektedir.

  • 0 – yaş vize türleri

– Schengen vizesi – ücretsiz

– Ulusal vize – 737 TL

– Eğitim vizesi 318 TL

* 6 – 12 yaş vize türleri

– Schengen vizesi – ücretsiz

– Ulusal vize – 737 TL

– Diğer vizeler – 223 TL

– Eğitim vizesi – 318 TL ( 90 gün üzeri )

* 12 + yaş vize türleri

– Schengen vizesi – 382 TL

– Ulusal vize – 737 TL

– Diğer vize türleri – 223 TL

– Eğitim vizesi – 318 TL ( 90 gün üzeri )

İtalya Vize Ücreti
İtalya Vize Ücreti

Bu vizelerden hangisine başvuru yapacaksanız vize ücretini başvuru sırasında vezneye yatırmanız gerekiyor. Belirli dönemlerde yapılan zamlar sonrası vize ücretlerinde değişiklik olabilir. Vize başvurusu sırasında güncel vize başvuru ücretleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.