İtalya Uzun Süreli Vize

İtalya uzun süreli vize, seyahat etmeyi ve yeni ülkeleri keşfetmeyi seven kişilerin genellikle şikâyet ettikleri bir konu vardır ki bu da uzun süreli Schengen vizesi alamama problemidir. Özellikle Schengen ülkesine iyi olan Avrupa ülkeleri seyahat süresi kadar vize vermektedir. Ayrıca kişi en fazla 15 günlük vize alabilmektedir. Avrupa ülkelerinden üç ya da altı ay vize almak imkansız bir şey değildir fakat bu kişi açısından oldukça zorlu bir süreçtir.

 

Kişi yakın bir zamanda seyahat planı gerçekleştirmek istiyor ise ayrıca İtalya uzun süreli vize almak istiyorsa, en çok gittiği bir mastır ülkesinde olması gerekmektedir. Schengen bölgesine üye olan ülkeler ikinci ve üçüncü yapılan müracaatlar sonucunda kişi daha uzun süreli bir Schengen vizesi vermektedir. Bu nedenden dolayı, kolayca ve kişinin sıklık ile gitti bir ülkesinin olması oldukça büyük bir faktördür. Vize başvurusu adına birkaç Schengen bölgesine iyi olan ülkeler ikinci ya da üçüncü yapılan başvuruları sonucunda yetkili makamlar tarafından daha uzun bir süre Schengen vizesi alabilmektedirler. Bu nedenden kaynaklanır ak kolayca ve kişinin sıklık ile gitti bir mastır ülkesinin olması gerekmektedir.

 

Vize müracaatları birkaç kez bu ülkeden yararlanabilmektedir. Bu bilgilerin yanı sıra her başvuruda vize süresi kişi açısından biraz daha uzayacaktır. Ayrıca kişinin Schengen vizesi almış olduğu bir ülkeye ilk girişini gerçekleştirmesi zorunludur. Kişinin vizesini hangi ülkeden almış ise ilk seyahatinde ülkeyi gerçekleştirmesi gerekmektedir. Kısaca bir örnek verecek olursak kişi birden fazla bir Schengen ülkesine seyahat etmeyi planlıyorsa, bunun yanı sıra vizesinde İtalya ülkeden almış ise ilk durağının kesinlikle İtalya olması gerekmektedir. Ardından Fransa, Polonya, İspanya gibi diğer Schengen ülkelerine de seyahat planı gerçekleştirebilmek dedir. Kişinin başvurmuş olduğu vizesinin doğru bir şekilde kullandığı taktirde bir sonraki başvurularında o ülke için daha uzun süreli bir vize alma hakkına da sahip olacaktır.

 

Ayrıca kişinin de belirli Bulundurduğu ülkeye kısa süre sonra tekrar gideceğini dair de bir belge ibraz etmesi gerekmektedir. Kişinin yapmış olduğu vize müracaatları adına hazırlamış olduğu evraklar arasında vize almak istediği ülkeye dair birkaç ay içerisinde tekrar gideceğini de gösteren belgeler sunmasının ardından uzun süreli bir vize alma şansını da elde etmektedir. Bu belgeler otel uçak rezervasyonu gibi belgeler niteliğini taşımaktadır. Ayrıca işinde dikkat etmesi gereken diğer bir mevzu ise başvuru yapacak olan ülkelerin uzun süreli veren bir ülke olmasını da ayrıca dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

Araştırma yapması yetkililer tarafından tavsiye edilmektedir. Kişinin Schengen vize başvurusunu uzun süreli olması ve kişiye verilen ülkelerin birinde yapılması yetkili makamlar tarafından tavsiye edilmektedir. Ayrıca kişinin ayrıca dikkat etmesi gereken bir konu ise, banka hesabında bulunan meblağdır. Şahsın banka hesabında fazla para göstermesi uzun süreli vize alma açısından oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Schengen vize başvuruları esnasında ayrıca dikkat edilmesi gereken bir konu ise maddiyattır. Başvuru yapacak olan kişinin seyahat süresi kapsamı içerisinde masraflarını karşılayacak kadar bir parasının olduğuna dair bir belgeye yetkili makamlara ibraz etmesi gerekmektedir. Bu nedenden kaynaklanır ak başvurudan önce kişinin banka hesabında fazla yüklü bir miktarda paranın olması, vizenin olumlu sonuçlanması adına, ayrıca kişinin de uzun sürede bir vize alması adına oldukça büyük bir destek sağlamaktadır.

 

Başvuru yapacak olan kişi banka hesabındaki parayı yüksek göstermek amacı ile aile bireylerinden destek alabilme hakkına da sahiptir fakat, hesabında göstermiş olduğu maddiyatı başvurusundan en az birkaç ay önce hesabına yatırılması tavsiye edilmektedir. Ayrıca başvuru yapacak olan kişinin Bir dikkat etmesi gereken diğer konu ise, banka hesabında bulunan maddiyattır. Kişi aynı zamanda sağlık sigortasını da uzun süreli yaptırmasında oldukça büyük bir fayda vardır. Sırasında talep edilecek olan bu önemli evrak seyahat sağlık sigortasıdır.

 

Başvuru yapacak kişinin seyahatini kapsayacak bir şekilde 30.000 Euro teminatlı olması şartı ile, sağlık sigortasını yaptırması gerekli merciler tarafından tavsiye edilmektedir. Sağlık sigortasının uzun süreli olması, vizenin uzun süreli verilmesine de çok fazla bir etki etmese dahi tarafından olumlu bir sonuç yaratmaktadır. Kişinin vize başvurusunda dikkat etmesi gereken bir başka konu ise, vize değerlendirmesini yapacak olan makamların kişinin ülkesine döneceğini ikna olması en önemli etkenlerden sadece bir tanesidir.

 

Ancak kişi, seyahatini tamamladıktan daha sonra ülkeden ayrılacağını belgeler ile kanıtlayabilir ise uzun süreli vize alma şansını da daha fazla artırabilmektedir. Ülkesine geri döneceğini garanti eden belgeler ile başında, kişinin iş yerinden de almış olduğu dilekçe önemli bir etmendir. Kişiler alacak oldukları bu dilekçe seyahat tarihlerini, iş yerindeki durumunu, seyahat bitiminde ise işine devam edeceğini garanti eden bir yazıyı beyan etmeleri gerekmektedir. Başvuru yapan kişi işe giriş bildirgesine, SGK hizmet dökümünü, ev ya da başka bir mali mülkü var ise bunların tapuları ile kişinin araç ruhsatında başvuru esnasında sunması gerekmektedir. Bu belirtilmiş olanların yanı sıra, eğer başvuru yapacak işi öğrencisi okulundan alacak oldu öğrenci belgesini de ibraz etmesi uzun süreli vize alması açısından oldukça etkili bir beyandır.

 

Kişinin birlikte seyahat sadece eşin ya da herhangi bir arkadaşın uzun süreli vizesi var ise, bunu başvuru dilekçesini de belirtmesi gerekmektedir. Başvuru yapacak işiniz seyahati beraber çıkmayı düşündüğü eşi, ailelerinden ya da arkadaşlarından sesini olduğuna dair ayrıntılı belirtmeyi kesinlikle unutmaması şarttır. Ticari vize başvuruları adına gerekli evraklar ise kişinin şirketinden sağlanması gerekmektedir. Şirket evrakları, şirketin yazısı gibi gerekli olan tüm evrakları önceden hazırlanması daha uzun süreli bir vize alınması açısından kişi oldukça büyük bir destek sağlamaktadır. Tüm bu belirtilmiş olanların yanı sıra, başvuru yapacak olan kişinin yetkili makamlara sunacak olduğu belgelerin eksiksiz ve aslına uygun olması oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Merciler tarafından eksik bir evrak ya da hatalı bir bilgi tespit edilir ise, kişinin adına ek evrak talep etme hakkı bulunmaktadır.

İtalya Vize Başvuruları

İtalya vize başvuruları da dahil olmak üzere, bütün vize başvuruları için hazırlanacak olan tüm belgelerin yetkili makamlar tarafından talep edilen koşulları içermesi gerekmektedir. Kişinin başvuru esnasında yapmış olduğu evrakların gerekli yerlerden onaylanması adına yetkili birimlerce imzalanmış ve damgalanmış olması en önemli unsurdur. Tüm vize başvuruları için önceden hazırlanmış olan evraklar kesinlikle yetkililer tarafından imzalanmış ve onaylanmış bir şekilde beyan edilmesi gerekmektedir. Başvuru yapacak olan kişinin hazırlamış olduğu gerekli evrakların gerekli yerlerden onaylanması adına uzun süreli başvuruların alınması açısından büyük bir referanstır.

 

Önemli olan bir diğer ayrıntı ise, talep edilmiş olan evraklar içerisindeki bilgilerin kişinin kimlik bilgilerini yansıtması önemli bir etmendir. Yetkililer tarafından talep edilmiş olan tüm bilgiler, İtalya’daki yetkili makamlar hakkında karar vermesini olumlu bir şekilde etkilemektedir. Kişi uzun süreli İtalya vizesi başvurusu yapmadan önce güncel evrak listesine ulaşmalı ve yetkilendirilmiş merkezler tarafından bilgi sahibi olması gerekmektedir. Başvuru merkezleri yapacak oldukları bilgiler nedeniyle kişiden kendi taraflara kesinlikle ücret talep etme hakkına sahip değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü
Acil Vize