İtalya Turistik Vize İşlemleri

Turistik amaçlı İtalya’ya seyahat etmek isteyen ve İtalya’ya yerleşmek için seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İtalya vizesi almak zorundadır. Turistik amaçlı olarak verilen vizeyi alabilmek için belirli kriterleri karşılamanız ve vize başvurusu yapmanız gerekiyor.

 

 İtalya turistik vizeişlemleri konusunda sizlere profesyonel olarak hizmet veren danışmanlık firmamız ile iletişime geçtiğinizde tüm süreç boyunca vize işlemlerini kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz.

 

İtalya turistik vize işlemleri için gerekli olan vize evraklarının güncel listesine İtalya Konsolosluğunun web sitesinden ulaşabilirsiniz.

İtalya Turistik Vize İşlemleri

İtalya Turistik Vize İşlemleri

Vize işlemlerini tamamlayabilmek için evraklarınızı eksiksiz bir şekilde tamamlamanız ve yetkilendirilmiş vize acentelerinden randevu alarak resmi olarak vize başvurusu yapmanız gerekiyor.

 

İtalya, Avrupa Birliği ülkesi olduğu için başvuru yapacağınız vize Schengen ülkelerinin tamamı için geçerli olacaktır. Schengen vize başvurusu sonrasında alacağınız İtalya turistik vizesi ile Avrupa Birliği üyesi ülkelere giriş yapabiliyorsunuz. Eğer vize alacak kişi 18 yaşından küçük ise anne ve babasının izin verdiğini gösteren ıslak imzalı taahhüt belgesine sahip olması ve başvuru sırasında sunması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü
Acil Vize