Konsolosluk resmi sitesi değildir.  İtalya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi:www.consistanbul.esteri.it’dir.İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

 

İtalya Turistik Vize İşlemleri

Turistik amaçlı İtalya’ya seyahat etmek isteyen ve İtalya’ya yerleşmek için seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İtalya vizesi almak zorundadır. Turistik amaçlı olarak verilen vizeyi alabilmek için belirli kriterleri karşılamanız ve vize başvurusu yapmanız gerekiyor.

 

 İtalya turistik vizeişlemleri konusunda sizlere profesyonel olarak hizmet veren danışmanlık firmamız ile iletişime geçtiğinizde tüm süreç boyunca vize işlemlerini kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz.

 

İtalya turistik vize işlemleri için gerekli olan vize evraklarının güncel listesine İtalya Konsolosluğunun web sitesinden ulaşabilirsiniz.

İtalya Turistik Vize İşlemleri
İtalya Turistik Vize İşlemleri

Vize işlemlerini tamamlayabilmek için evraklarınızı eksiksiz bir şekilde tamamlamanız ve yetkilendirilmiş vize acentelerinden randevu alarak resmi olarak vize başvurusu yapmanız gerekiyor.

 

İtalya, Avrupa Birliği ülkesi olduğu için başvuru yapacağınız vize Schengen ülkelerinin tamamı için geçerli olacaktır. Schengen vize başvurusu sonrasında alacağınız İtalya turistik vizesi ile Avrupa Birliği üyesi ülkelere giriş yapabiliyorsunuz. Eğer vize alacak kişi 18 yaşından küçük ise anne ve babasının izin verdiğini gösteren ıslak imzalı taahhüt belgesine sahip olması ve başvuru sırasında sunması gerekiyor.

Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.