Konsolosluk resmi sitesi değildir.  İtalya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi:www.consistanbul.esteri.it’dir.İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

 

İtalya Transit Vize

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak, üçüncü bir ülkeye seyahat ederken İtalya sınırları içinde her hangi bir limana, sınır kapısına veya hava limanına kısa süreli olarak giriş yapmanız gerektiğinde almak zorunda olduğunuz İtalya transit vizesi için belirli şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Öncelikle gideceğiniz üçüncü ülkeler tarafından kabul edildiğinizi gösteren, almış olduğunuz vizeleri beyan etmeniz zorunludur. Üçüncü ülkeye giriş tarihiniz, dönüş tarihiniz ve kalacağınız süreyi resmi olarak belirten evrakları da sunmanız gerekiyor.

  • 10 yıldan eski olmamak koşulu ile pasaporta sahip olmalı,
  • Araç ile İtalya sınırları içine giriş yapacaksanız araç ruhsatı ve araç ile ilgili resmi evraklar,
  • 30 bin Euro tutarındaki teminata sahip olan seyahat sağlık sigortası yaptırmış olmalısınız,
  • Daha önce almış olduğunuz schengen vizesine ait fotokopiler
  • İtalya transit vizesi başvuru formu,
  • Uçak ile yolculuk yapacaksanız uçak bileti, gemi ile yolculuk yapacaksanız gemi biletleriniz

Bu evrakları tamamladıktan sonra İtalya Başkonsolosluğu’na transit vize başvurusu yapmalısınız. Yetkili vize acentelerini de tercih edebilir ve başvuru yapabilirsiniz.

İtalya Transit Vize
İtalya Transit Vize

Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.