Konsolosluk resmi sitesi değildir.  İtalya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi:www.consistanbul.esteri.it’dir.İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

 

İtalya Ticari Vize İşlemleri

Ticari amaçlı faaliyetler için İtalya’ya seyahat edecekseniz almanız gereken vize türü İtalya ticari vizesidir. İş toplantısı, yatırım, şirket satın alma, konferansa katılım, sempozyum, fuar katılımı gibi sebeplerden dolayı seyahat edecekseniz İtalya hükümeti tarafından belirlenmiş olan kriterleri karşılamanız gerekiyor.

 

  Vize alabilmek için İtalya’da etkileşimde bulunacağınız organizasyon, firma, kurum, kuruluş tarafından adınıza düzenlenmiş bir davetiyeye sahip olmanız gerekiyor.

 

Adınıza düzenlenmiş olan davetiye de katılacağınız etkinliğin başlangıç ve bitiş tarihleri, etkinliğin düzenleneceği yerin adresi ve kişisel bilgileriniz davetiye de net olarak yer almalıdır.

İtalya Ticari Vize İşlemleri
İtalya Ticari Vize İşlemleri

Eğer bir şirket ile iş görüşmesine gidecekseniz davetiye de iletişime geçeceğiniz firmanın faaliyet bilgileri, adresi, gidiş ve dönüş tarihleriniz ve kişisel bilgileriniz yer almalıdır. 

 

İtalya ticari vize işlemleri kapsamında hazırlamanız gereken evrakları topladıktan sonra yetkili vize acentesinden randevu almanız ve vize acentesine giderek resmi olarak başvuru yapmanız gerekiyor.

 

Biometrik izlerinizi verip başvuru evraklarınızı teslim ettikten sonra 20 iş günü içinde vize başvurunuz değerlendirilecek ve sonuç size posta yolu ile iletilecektir.

Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.