Dünya genelinde, ülkeler arasında saat farkı bulunur. Saat farkını belirleyen belirleyici etmenler mevcuttur. Bunlar güneşin doğuşu, güneşin batışı, meridyenler, konumlandırma gibi detaylardır. Türkiye ile belirli ülkeler aynı saat dilimine sahipken, belirli ülkelerle oldukça fazla saat farkları bulunmaktadır. Türkiye ile İtalya arasındaki saat farkı da, İtalya seyahati gerçekleştirecek olan Türkiye cumhuriyeti vatandaşları için araştırılan konular arasındadır.

İtalya Saat Kaç

İtalya Milano Saat Kaç?

İtalya bünyesinde gezilip görülmesi gereken, muhteşem şehirler bulunur. Bu şehirler içerisinde Milano’da gelmektedir. Milano İtalya’nın en gözde ve en çok ziyaret edilen şehirlerindendir. İtalya ile Türkiye arasında yaklaşık olarak, 1 saatlik fark vardır. Milano’da da aynı saat farkı geçerlidir.

  • Türkiye’de saat 16.00 iken, Milano’da ise saat 15.00’ı gösterir. Yani Milano seyahati gerçekleştirdiğinizde, Türkiye’de bulunan ailenizle iletişime geçtiğinizde aradaki bir saatlik fark dilimi net şekilde görülebilir.
  • İtalya ile İngiltere arasındaki saat farkı da, aynı şekilde bir saattir.
  • İtalya İngiltere’den bir saat ileridedir. Yani İtalya’da saat 18.00 iken, İngiltere’deki saat ise 17.00’dir. Enlem, boylam ve meridyen farkları, ülkeler arasındaki saatlerde değişiklik göstermektedir.

İtalya Kaç Saat Sürer Uçakla?

Türkiye cumhuriyeti vatandaşları bulundukları bölgeden İtalya’ya aktarma yapmadan direk uçuş gerçekleştirdikleri takdirde 2 saat 46 dakika içerisinde İtalya’da olunur. Fakat İstanbul, Ankara, İzmir gibi farklı rotalarda saat farkı değişmektedir. İtalya’ya hem aktarmalı hem de aktarmasız uçuşlar mevcuttur. Aktarma yapılmadan uçuş gerçekleştiği takdirde 2 saat 46 dakika yani tam olarak 3 saat içerisinde İtalya’da olabilirsiniz. Aktarmalı uçuşlarda bu süreç en fazla 6-8 saate kadar uzayabilir. Bu da bulunan bölgeye göre değişir. Daha kısa süreçte de gidilmesi mümkün.

İtalya Kaç Saatte Gidilir?

Enlem, boylam, meridyen, konumlandırma gibi etmenler, ülkeler arasındaki saat farkını belirler. İtalya ve Türkiye arasındaki saat farkı, 1 saattir. Türkiye’den İtalya’ya 2 saat 46 dakika içerisinde uçakla yolculuk yapılmaktadır. Türkiye’deki farklı bölgelere göre uçuş süresi değişir. İstanbul, İzmir ya da Ankara üzerinden İtalya’ya gidileceği takdirde uçuş süreci uzayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü
Acil Vize