İtalya Oturma İzni

İtalya’da ikamet ettiğiniz bölgenin postanesine yapacağınız oturum izni başvurusu için başvuru harcını ödedikten sonra başvuru dilekçesini doldurmanız gerekiyor.

 

Çalışma izni almak için çalışma vizesine başvuru yaparak İtalya oturum izni alabiliyorsunuz. İtalya ticari vizesi aldığınızda kendi işinizi kuracağınızı beyan etmişseniz oturma izni alabiliyorsunuz.

 

İtalya’da eğitim alacaksanız, öğrenci vizesi, erasmus öğrenci değişim vizesi, dil eğitim alacaksanız eğitim vizesi başvurusu yaptığınızda oturum izni alabiliyorsunuz.

İtalya’da ikamet ediyorsanız ve her yıl geçici olarak oturum izni alıyorsanız 5. Yıl sonunda kalıcı İtalya oturum izni almaya hak kazanıyorsunuz.

İtalya Oturma İzni

İtalya Oturma İzni

Yaşadığınız yerin göçmen idaresine veya posta yolu ile yapabileceğiniz kalıcı oturum izni başvurusu için yapmanız gereken İtalya’ya giriş tarihinizi ve 5 yıldır ikamet ettiğinizi gösteren belgeyi başvuru dilekçenizin ekine koymak.

 

Kalıcı oturum izni alabilmeniz için yaşadığınız süre içinde İtalya yasalarına aykırı bir işlem yapmamış olmalı, sicilinizin temiz olması, başvuru şartlarını eksiksiz olarak sağlıyor olmanız gerekiyor. Bu şartlara sahipseniz ve 5 yıldır İtalya’da ikamet ediyorsanız kalıcı olarak oturum izni alabiliyor ve isterseniz İtalya vatandaşı olabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü
Acil Vize