Konsolosluk resmi sitesi değildir.  İtalya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi:www.consistanbul.esteri.it’dir.İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

 

İtalya Çalışma İzni Vizesi

Avrupa Birliği ve İsviçre vatandaşı değilseniz İtalya’da çalışabilmek için çalışma vizesine başvurmak zorundasınız. D tipi vize olarak adlandırılan çalışma vizesi 3 aydan daha uzun süreli olarak italya’da kalmanızı sağlayan bir vize türüdür.

 

İtalya’da yüksek eğitim programlarından birinden öğrenci olduğunuzda veya mezun olduğunuzda alabileceğiniz İtalya Çalışma İzni Vizesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yaparak alabildikleri bir vize türüdür. Bu vizeyi alabilmek için;

  • İtalya’da resmi olarak faaliyet gösteren bir firma ile iş akdi sözleşmesi imzalamış olmanız gerekiyor.
  • Adınıza düzenlenmiş olan resmi bir davetiyeye sahip olmanız, çalışacağınız firmanın İtalya resmi makamlarınca onaylanmış faaliyet belgesi,
  • Pasaportunuz, seyahat sağlık sigortanız, üzerinize kayıtlı taşınır ve taşınmazların tapu ve devir belgeleri,
  • İtalya’da çalışacağınız iş ile ilgili olarak yetkinliğinizi gösteren diploma, sertifika, ustalık belgeleri,
  • Finansal durumunuzu gösteren mali durum belgeleri,

Gibi evrakları tamamlamış olmanız ve yerine getirilmesi istenilen şartları sağlamış olmanız gerekiyor. Bu şartları sağlıyorsanız İtalya Başkonsolosluğuna başvuru yapabilir, yetkili vize acenteleri aracılığı ile de vize işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

İtalya Çalışma İzni Vizesi
İtalya Çalışma İzni Vizesi

Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.