Konsolosluk resmi sitesi değildir.  İtalya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi:www.consistanbul.esteri.it’dir.İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

 

İtalya Aile Ziyareti Vizesi

İtalya’da yaşayan, ikamet eden aile veya arkadaşlarınızı ziyaret etmek, İtalya’ya seyahat etmek için almak zorunda olduğunuz İtalya aile ziyaretivizesi için sağlamanız gereken şartlar bulunuyor. Seyahat edeceğiniz kişilerin İtalya’da ikamet ediyor olması ve oturum almış olması gereklidir.

 

İtalya’da ikamet eden ailenizin sizin adınıza bir davetiye göndermiş olması istenilen evraklar arasında yer alıyor. Adınıza düzenlenmiş olan davetiye de gidiş ve dönüş tarihiniz, İtalya’da kalacağınız yerin adresi, İtalya’da ikamet eden akrabalarınızın adres bilgileri gibi bilgiler net bir şekilde yer almalıdır.

İtalya Aile Ziyareti Vizesi
İtalya Aile Ziyareti Vizesi

Davetiye dışında vize başvuru dosyanızda yer alamsı gereken evraklar arasında İtalya seyahatiniz boyunca harcamalarınızı karşılayacak maddi güce sahip olduğunuzu gösteren banka dokümanları, çalıştığınız yerin adresi, çalıştığınızı gösteren belgeler, Schengen vizesi seyahat sağlık sigortası, pasaport, kimlik fotokopisi, konaklama ve uçuş bilgilerinizi gösteren evraklar, vize başvuru formu, vize talep dilekçesi, pasaportunuza işlenmiş olan vizelerin yer aldığı sayfaların fotokopisi, mesleki sertifikalar ve diplomalar gibi evrakları tamamladığınızda vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

 

Davetiye mektubunuz olmadığında vize başvurusu yapamazsınız.

Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.